Inceneratori i Fierit, Arben Dervishaj kërkon ndryshim të masës së sigurisë

schedule13:15 - 30 Janar, 2023

schedule 13:15 - 30 Janar, 2023

TIRANË- Arben Dervishaj, i cili u arrestua për inceneratorin e Fierit ka kërkuar ndryshimin e masës së sigurisë “arrest me burg” për shkak të problemeve shëndetësore. Biznesmeni, Arben Dervishajn mbikëqyrte punimet i inceneratorit të Fierit ndërsa akuzohet se paraqiste raporte fiktive në ministritë e linjës.

Prokuroria Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, përfundoi disa javë më parë hetimet në lidhje hetimet per ndertimin e inceneratorit  të Fierit, dhe dërgoi në gjykatë dosjen e me 21 të pandehur, mes tyre ish-ministrin e Mjedisit Lefter Kokën, ish-deputetin Alqi Bllako, Arben Dervishaj etj./ abcnews.al