IKMT nis shembjen totale të banesave në Thumanë, banorët të pashpresë

schedule14:05 / 29/11/2019

IKMT pasi ka bërë vlerësimet e para ka nisur të shembë totalisht pallatet në Thumanë. Forcat e policisë nuk kanë lejuar asnjë banor të hyjë ne pallat, qoftë të marrë dhe disa rroba. Ata pasi po shohin se si pallatet e tyre po kthehen në gërmadha ndjehen të pashpresë dhe nuk besojnë se do të rindërtohen më. /abcnews.al

schedule14:05 / 29/11/2019