“I dojm edhe kangën na knojn”, Gold AG në mbështetje të njerëzve me ngjyrë

schedule09:00 - 3 Qershor, 2020

schedule 09:00 - 3 Qershor, 2020

Ngjarja më e fundit e komentuar në Shtetet e Bashkuara, që për pasojë shkaktoi dhe protesta të dhunshme, është vdekja e afro-amerikanit George Floyd, pasi një polic i vendosi këmbën në qafë për disa minuta.

Të shumtë kanë qenë dhe personazhet publikë shqiptarë që i janë bashkuar fushatës kundër racizmit, mes të cilëve së fundmi dhe reperi nga Kosova, Gold Ag.

Reperi ka publikuar një video në Instagram, ku shihet së bashku me një person me ngjyrë duke kënduar, krahas së cilës shkruan: “I dojm edhe kangën na knojnë.” /abcnews.al

 

View this post on Instagram

 

I dojm edhe kangen na knojn ❤️

A post shared by Gold AG (@arianagushi) on

showbizz