Hysaj: Shqipëria i ka mundësitë të marrë 3 pikë ndaj Turqisë

schedule23:05 - 21 March, 2019

schedule23:05 - 21 March, 2019

Në konferencën e zakonshme për shtyp një ditë para ndeshjes doli edhe kapiteni i kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj. Mbrojtësi shkodran tha se kombëtarja i ka mundësitë për të marrë tre pikë ndaj Turqisë. Sa i përket përjashtimit të Strakoshës, Hysaj la të kuptohej se është një vendim i saktë i trajnerit.

Kapiteni i kombëtares shqiptare të futbollit, Elseid Hysaj doli në konferencën e zakonshme për shtyp një ditë para ndeshjes ndaj Turqisë. Mbrojtësi që aktivizohet me Napolin në Itali tha se situata tek grupi i lojtarëve është mjaft i mirë dhe i kemi shanset për të arritur një fitore.

25-vjeçari la të kuptohej se përjashtimi i Strakoshës nga skuadra për dy ndeshjet kualifikuese të Euro 2020 ishte një vendim i drejtë i trajnerit. Në fund, Hysaj u shpreh i gatshËm për tË luajtur nË çdo pozicion që ka nevojë skuadra./abcnews.al