Humbje e thellë e LDK në zgjedhje, reagon Isa Mustafa

schedule23:27 - 14 Shkurt, 2021

schedule 23:27 - 14 Shkurt, 2021

Isa Mustafa ka reaguar pas humbjes së thellë të LDK në zgjedhje. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Isa Mustafa shkruan se partia e tij do të bëjë një analizë të thellë të zgjedhjeve.

Ndonëse LDK-së i janë përgjysmuar votat, krahasuar me zgjedhjet e fundit, Mustafa tha se kandidati për kryeministër, Avdullah Hoti, ka bërë një punë të shkëlqyeshme.

Më tej, ai premtoi se LDK do ta respektojë rezultatin e zgjedhjeve. Gjithashtu ai tha se do të bëjnë ndryshime të nevojshme brenda LDK-së.

Postimi i plotë:

Miq të nderuar

Në ditët  në vijim, do  të bëjmë një analizë të thellë të zgjedhjeve.

Zoti Hoti ka bërë një punë të shkëlqyeshme si Kryeministër por edhe gjatë fushatës.

Çfardo të jetë, LDK e  respekton rezultatin e zgjedhjeve.

Ne do të bëjmë ndryshimet e nevojshme dhe LDK do të punojë shumë që të rikthehet dhe ta sendërtojë vizionin e saj rugovian për vendin.

IM

g.v/abcnews.al