Humb Partizani, Skëndërbeu dhe Flamturtari

schedule18:53 - 12 Janar, 2018

schedule 18:53 - 12 Janar, 2018

Partizani humbi miqësoren e parë të fazës përgatitore turke. Skuadra shqiptare u mund me rezultatin 1 – 0 nga ekipi vendas Kasimpasha.
Goli u pësua në minutat e fundit të sfidës. Në këtë takim u aktivizua edhe afrimi i meraktos së janarit Bruno Telushi.
Tjetër disfatë për Skënderbeun që u mund me rezultatin 3 – 2 nga Beshikatashi. E nisi me humbje Flamurtari këtë fazë përgatitore.
Ekipi vlonjat u mund me rezultatin 1 – 0 nga skuadra turke Erzurumspor./abcnews.al