Hubert Lobnig rrëfen takimet me artistët dhe Edi Ramën në vitin 1992

schedule18:25 - 10 Maj, 2018

schedule 18:25 - 10 Maj, 2018

Artisti austriak Hubert Lobnig, rikthehet pas 26 vitesh në Tirane. Ai do të prezantojë në një ekspozitë fotografitë e shkrepura në vitin 1992, me artistë shqiptarë, përfshi dhe Edi Ramën, që asokohe ishte pedagog në Universitetin e Arteve. Në një intervistë për ABC News, artisti rrëfen historitë e fotografive dhe ndalet tek ndryshimi që ka pësuar Tirana./abcnews.al