Haaland te City, Xavi: Mëkat që nuk luftuam dot për sulmuesin

schedule15:30 - 11 Maj, 2022

schedule 15:30 - 11 Maj, 2022

Erling Haaland te Manchester City ka mërzitur pa diskutim të gjitha klubet që kanë shprehur interesim për shërbimet e tij.

Një ndër ta ishte dhe Barcelona e Xavi Hernandez që kërkonte sulmuesin norvegjez t’a kishte pjesë të skuadrës për sezonin e ardhshëm, por diçka e tillë nuk ndodhi, pasi tashmë Haaland ka zgjedhur Premier Leaguen për të vazhduar karrierën e tij.

 “Është një mëkat, nuk ishim në gjendje të konkuronim”, ka theksuara tekniku i blaugranave për transferimin e sulmuesit norvegjez te “Qytetarët”. /f.a/abcnews.al