Guardiola: Klopp fatlum, Liverpool rivali më i fortë që kam parë si trajner

17:46 | 08/11/201917:460

Liverpool-Manchester City është kryendeshja e kësaj jave në Premier League. Dueli i së dielës zhvillohet në “Anfield” dhe ekipi i Klopp kryeson me 6 pikë më shumë se “Cityzens”.

Pep Guardiola nuk i ka kursyer elozhet për kampionët e Evropës në konferencën për shtyp. Trajneri spanjoll dëshiron të kalojë presionin tek ekipi kundërshtar, teksa beson se djemtë e tij do të imponojnë futbollin e tyre në stadiumin mitik.

Jurgen Klopp ka në dispozicion skuadrën më të mirë në botë. Liverpooli i sezonit të kaluar ishte rivali më i fortë me të cilin jam përballur që kur trajnoj. Gjithsesi, do të tentojmë të fitojmë ndeshjen e së dielës dhe do përpiqemi të imponojmë lojën tonë“, thekson trajneri i Manchester City.

Ederson u dëmtua në ndeshjen kundër Atalantës në mesjavë dhe titullar do të zbresë Claudio Bravo. Braziliani është një mungesë e madhe, por Guardiola beson shumë te eksperienca e portierit nga Kili.

Ederson nuk do të jetë i gatshëm për këtë duel. Claudio Bravo është një djalë i shkëlqyer dhe do të zbresë si titullar. Ai ka fituar shumë dhe zotëron eksperiencën e duhur për një ndeshje të këtij niveli“, përfundon trajneri spanjoll. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono