Gjyshja luftarake frikëson grabitësit

schedule18:31 - 4 Gusht, 2018

schedule 18:31 - 4 Gusht, 2018

Ditën e stome në qytetin e Birmingham-it të Anglisë Perëndimore një situatë e pakëndëshme ka ndodhur, ku dy persona të maskuar kanë tentuar të grabisin një grua të moshuar.
55- vjeçarja sapo kishte dalë nga makina ku po kthehej në shtëpinë e saj. E pambrojtur asaj iu afruan dy të rinjtë dhe me frocë tentuat ti merrnin çantën dhe çelësat e makinës. Por për çudi të tyre e moshuara filloi të bënte rezistence dhe ti godiste grabitësit duke mos u lënë mundësi që të largoheshin lehtësisht.
Me anë të shpirtit të saj luftarak, gruaja nuk u la ti bënin bisht grabitësit e saj duke luftuar dhëmbë për dhëmbë, derisa fqinji i saj i erdhi në ndihmë, duke bërë kështu që personat e maskuar të largohen me shpejtësi.
Të dyshuarit janë në kërkim nga autoritetet vendase./abcnews.al