Gjykata Speciale fton si dëshmitar një veteran të UÇK-së

schedule19:43 - 1 Dhjetor, 2020

schedule 19:43 - 1 Dhjetor, 2020

Dega e Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Lipjan ka ftuar Shefqet Bylygbashit, veteran, në cilësinë e dëshmitarit.

Përmes një njoftimi në ‘Facebook’, ajo deklaron se Bylygbashi duhet t’i përgjigjet thirrjes më 8 dhjetor të këtij viti.

“Veteranë të respektuar të UÇK-së, dhe ju Qytetarë të Kosovës, ju njoftoj se sot ju ka konfirmuar ftesa nga Gjykata specijale me seli në Hag Veteranit të UÇK-së z. Shefqet Bylygbashi, si dëshmitar i kësaj Gjykate. Shefqeti sipas ftesës duhet të lajmrohet më datë 08. 12. 2020. Kryetari A. M”, thuhet në njoftim./mv.abcnews.al