Gjonaj: Fokusi ynë, të godasim korrupsionin

schedule14:40 - 19 Dhjetor, 2018

schedule 14:40 - 19 Dhjetor, 2018

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj gjatë një deklarate për mediat nënvizoi se lufta ndaj korrupsionit vazhdon të jetë në fokusin e qeverisë, ku vetëm gjatë dy javëve të fundit janë evidentuar 55 vepra penale në fushën e korrupsionit dhe shpërdorimit të detyrës nga funksionarët publikë, si dhe janë proceduar penalisht 80 persona, nga të cilët 11 janë arrestuar./abcnews.al