Gëzim Myshketa për operën “Carmen”

schedule16:20 - 19 Janar, 2018

schedule 16:20 - 19 Janar, 2018

Opera “Carmen” do të çelë sezonin artistik të Teatrit të Operas dhe Baletit. Pjesa vjen me regji të baritonit të famshëm Gëzim Myshketa, i cili në të njëjtën kohë interpreton edhe një ndër rolet kryesore. Myshketa në një intervistë për ABC Neës rrëfen detaje rreth punës për të vënë në skenë operën“Carmen” dhe sesi bindi emra me famë ndërkombëtare të bëheshin pjesë e kastit të zgjedhur prej tij./abcnews.al