Gentian Mezani i lumtur tek Laçi

schedule15:01 - 22 Tetor, 2017

schedule 15:01 - 22 Tetor, 2017

Gentian Mezani është një nga trajnerët më të suksesshëm në Superligë, javën e fundit. Vlonjati ka arritur dy fitore radhazi me Laçin, dhe flet për objektivat e sezonit.
Gjithçka po shkon më së miri.
Të paktën në dy ndeshjet e para, Gentian Mezani është trajner fitues me Laçin, dhe vlonjati shpreson që të vazhdojë kështu.
Ndoshta është shpejt për ta pyetur, por a e quan ardhjen në Laç vendimin e duhur?
Vendimi I duhur. Lushnjen e pata frikë, na e lehtësoi punën në pjesën e dytë
Laçi është në vendin e tretë, pra ambicia mund të jetë e madhe.
Nuk shikoj vendin, por i marrim ndeshjet me radhë.
I parë nga jashtë, ambient kurbinas ngjan I ashpër.
Si mendon një trajner që ka shkuar atje nga Vlora?
Ambienti i Laçit nuk është i egër, siç mendohej jashtë Laçit, apo edhe në Vlorë. Kërkon tifozët.