Gati për ciklin e ri, Manchester City e nis revolucionin nga sulmi

schedule19:34 - 16 Janar, 2020

schedule 19:34 - 16 Janar, 2020

Manchester City po mendon për të ardhmen. Kampionët në fuqi të Spanjës janë të qartë se shumica e lojtarëve titullarë ndodhën në fund të ciklit dhe emra si Aguero dhe David Silva janë në vitet e fundit të karrierës.

The Sun raporton se dy janë objektivat e mëdha për të nisur një tjetër cikël fitues: Harry Kane dhe Lautaro Martinez. Sulmuesit e Tottenham dhe Inter po konfirmohen si goleadorë dhe City i sheh si përforcimet e së ardhmes.

Gjithçka është në planin teorik për momentin dhe në verë pritet të nisë një sulm ndaj tyre. Të dy kushtojnë dhe gara për shërbimet e tyre është e fortë, por paratë nuk janë aspak problem për “Cityzens”, të cilët shpresojnë t’i bindin këta dy lojtarë për të përqafuar projektin e klubit nga Manchesteri. /abcnews.al

 

Kane dhe Martinez