Frikë dhe pasiguri në një ndërtesë tek ish-Kinema 17 nëntori në Tiranë

18:44 | 28/11/201918:440

Një pallat pranë ish-Kinema 17 Nëntorit në Tiranë, ka krijuar frikë tek banorët dhe bizneset. Një biznesmen thotë se mund të ketë dëmtime dhe se ende nuk është bërë vlerësimi nga ana e Bashkisë.

Në pamje të parë nuk duket ndonjë tmerr i madh.

Gjithsesi, kjo ndërtesë pranë ish-Kinema 17 Nëntorit në Tiranë ka shqetësuar banorët, lokalet aty pranë, dhe një pronar që ka biznesin ngjitur me të.

Nuk është thjesht rënia e pllakave të fasadës që tremb, edhe pse ajo mund të rezultonte fatale, por një problem tjetër, në pjesën anësore të pallatit.

Pyetja e parë në raste të tilla është, a kanë ardhur specialistë të bashkisë, apo specialistë të tjerë kompetentë për këto raste?

Me sa duket ende jo.

Policia rrethoi vendin e rënies së pllakave, duke mos lejuar që qytetarët të kalonin në trotuarin e atyshëm, për të mos iu rrezikuar jeta.

Nga Bashkia pati një interesim të një punonjëseje, por ende nuk është vlerësuar gjendja e ndërtesës dhe rrezikshmëria që mund të paraqesë ajo./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono