FOTOLAJM/ Tre orë “luftë”, çfarë ka mbetur pas përballjes për selinë e PD-së

schedule14:19 - 8 Janar, 2022

schedule 14:19 - 8 Janar, 2022

Policia dhe prokurorët janë futur tashmë në godinën e Partisë Demokratike, të cilët e kanë rrethuar atë më shirita të verdhë duke e shpallur skenë krimi.

Ekspertët janë duke siguruar prova tashmë për gjithçka ndodhi për dy orë me radhë në selinë e demokratëve, ku shkatërrimi është i madh.


Protesta nisi para orës 11:00 duke tentuar futjen në brendësi të godinës nëpërmjet përdorimit të mjeteve të rënda me qëllim thyerjen e dyrëve.


Gjatë përplasjes për dy orë me radhë mes mbështetësve të Berishës që tentuan futjen në godinë dhe mbrojtësve të godinës u përdoren edhe mjete të forta, ndërsa pati edhe të lënduar nga të dyja anët.


Policia ndërhyri menjëherë pasi situate u përkeqësua. Kreu i Policisë së Tiranës tha se ndërhynë pas telefonatës së drejtuesve të PD-së.