FOTO/ Neymar kthehet në stërvitje, shpresë para betejës me Barçën

schedule17:19 - 5 Mars, 2021

schedule 17:19 - 5 Mars, 2021

Neymar u dëmtua para rreth një muaji në ndeshjen e Kupës me Caen dhe që nga ajo ditë ai nuk është stërvitur me skuadrën, por ka qenë i detyruar t’i nënshtrohet fazës së rikuperimit.

Mjekët thanë se i duhet 1 muaj për t’u rikuperuar, që përkon fiks në ditën e ndeshjes së dytë në Champions League ndaj Barcelonës,në të cilën Neymar ka shumë dëshirë të jetë.

Sot ka pasur lajme të mira për të. Braziliani është kthyer të stërvitet me pjesën tjetër të skuadrës, teksa këtë e lajmëron vetë në një postim në rrjetet sociale. /abcnews.al

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Neymar Jr Site (@neymarjrsiteoficial)