FOTO-GALERI/ Çdo gjë i ngjan katastrofës, çfarë ka lënë pas përmbytja në Gjermani

schedule22:58 - 15 Korrik, 2021

schedule 22:58 - 15 Korrik, 2021

Çdo gjë i ngjan një katastrofe. Kjo është ajo që ka lënë pas përmbytja e shkaktuar ditët e fundit në Gjermani.

Shtëpi të shkatërruara dhe sipërfaqe të tëra toke nën ujë si pasojë e ujit që ka vërshuar nëpër rrugë dhe ara.

Deri më tani janë raportuar 58 viktima dhe me dhjetëra të zhdukur, ndërkohë që misionet e shpëtimit vazhdojnë.

Nga SHBA ku ndodhet në një vizitë zyrtare kancelarja gjermane Angela Merkel deklaroi se do të bëhet e pamundur për gjetjen e tyre.  m.v/abcnews.al

permby