Flamurtari i fortë falë trajnerit dhe financave. Ish-trajneri Saimir Haxhiu e sheh në vend të dytë

schedule11:36 - 31 Tetor, 2017

schedule 11:36 - 31 Tetor, 2017

Flamurtari i këtij sezoni mund të arrijë gjëra të mëdha. Ish-futbollisti vlonjat Saimir Haxhiu tregon se çfarë ka ndryshuar në skuadër, ndërsa mendon se ekipi i trajnerit Duro po dëmtohet nga Federata

Më në fund po bind.

Flamurtari i sotëm është një kënaqësi për tifozët dhe për figurat e mëparshme të klubit, një prej të cilëve edhe ish-lojtari dhe ish-drejtuesi Saimir Haxhiu.

Anëtari i këshillit bashkiak të Vlorë vlerëson lart atë që ka bërë skuadra dhe trajneri Shpëtim Duro, ndërsa ka një akuzë.

Përveç gjyqtarëve, Haxhiu mendon se Flamurtari po goditet nga Disiplina, pas vendimit për dy ndeshje pa tifozë.

Çfarë ka ndodhur që Flamurtari I këtij viti është shumë më I fortë se vjet?

Flamurtari meritonte një renditje më të mirë për lojën që ka zhvilluar, por është dëmtuar nga rbitrat në 4-5 ndeshje”- thotë Haxhiu.

Cili është parashikimi i Haxhiut për Flamurtarin në fund të sezonit?

“Dënimi që i është dhënë Flamurtarit penalizon jo vetëm skuadrën, por një qytet të tërë dhe ata që kanë marrë atë vendim duhet t’i vrasë ndërgjegjia”- shprehet Haxhiu.