Flakët pushtojnë fushën e mbetjeve në Fier, e gjithë zona përfshihet nga tymi

schedule16:30 - 27 Korrik, 2021

schedule 16:30 - 27 Korrik, 2021

Fusha e mbetjeve në Fier është përfshirë nga flakët pasditen e sotme. Për pasojë e gjithë zona është mbuluar na tymi.

Forcat zjarrfikëse ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për shuarjen e flakëve, por si pasojë e erës, është vështirësuar akoma më shumë puna e tyre. /Abcnews.al