EMRI/ Policia i kapi arsenal armësh dhe një snajper, arrestohet tiranasi

schedule12:24 - 19 Qershor, 2020

schedule 12:24 - 19 Qershor, 2020

Policia e Tiranës ka sekuestruar një arsenal të madh armësh në zonën e Yzberishtit duke arrestuar edhe pronarin e banesës.

I arrestuari është Gëzim Haroku.

Gazetarja Xhensila Kodra raporton për abcnews.al se gjatë operacionit janë kapur armë të shumta dhe municione në një banesë në zonën e Yzberishtit, të cilat dyshohet se janë përdorur në ngjarje të rënda kriminale.

Mes armëve të kapura është edhe një snajper.

Operacioni vijon dhe abcneës.al do t’ju mbajë të informuar për detajet e tjera të tij. /abcnews.al