Edmond Spaho në ABC News për situatën më të fundit politike

schedule09:34 - 2 Shkurt, 2018

schedule 09:34 - 2 Shkurt, 2018

I ftuar në Mbrëmje në ABC News, kryetari i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Edmond Spaho, ka folur për situatën e fundit që ndodhi këtë të enjte në Kuvendin e Shqiprëisë, ku ai u pezullua nga kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi.
Spaho tha se qëllimi i tij ishte që ë fuste në rendin e ditës ekstradimin e Nezar Seitaj dhe pezullimi i seancës parlamentare deri sa të vinte kryeministri Edi Rama, pasi nuk ishte present në sallë.
Kreu i grupit parlamentar të PD foli gjithashtu lidhur me marrëveshjen e detit midis Greqisë dhe Shqipërisë./abcnews.al