E njoftuan komshinjtë, çfarë kapi policia në shtëpinë e vlonjatit

schedule10:42 - 1 Nëntor, 2019

schedule 10:42 - 1 Nëntor, 2019

Policia e Vlorës ka kryer një operacion në fshatin Ploçë të Vlorës duke sekuestruar armë dhe drogë.

Operacioni u krye nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve ku në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative, falë reagimit dhe bashkëpunimit të ngushtë me qytetarët, ka bërë arrestimin në kushtet e flagrancë të shtetasit I. S.

Nga kontrolli i ushtruar në banesën e tij, Policia ka gjetur dhe sekuestruar 6.6 kg lëndë narkotike, e dyshuar si cannabis sativa dhe një sasi municioni prej 996 fishekësh luftarakë.

Materialet iu referuan Prokurorisë, në ngarkim të tij, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Mbajtja pa leje e armëve dhe municioneve luftarake”.