E kuptojnë nga borxhet: Çiftet shqiptare po divorcohen nga borxhet e fshehta

schedule14:33 - 7 Dhjetor, 2022

schedule 14:33 - 7 Dhjetor, 2022

Në programin e sotëm në “Abc-ja e Mëngjesit” u diskutua për një temë mjaft interesate. Tradhtia financiara mes çifteve dhe sa i përhapur është ky fenomen në vendin tonë. Në studio ishin të pranishëm Suela Koçibellinj, drejtuese e organizatës” Vizion OJF”, Deada Hyka gazetare si dhe nëpërmjet skype sociologu Gëzim Tushi.

Sipas Deada Hykës, tradhetia financiare është fshehja financiare e të ardhurave financiare dhe si fenomen mund të gjendet kudo si në fshehjen e faturave, një depozitë e fshehtë financiare, një kartë krediti, apo dhe një pronë të cilin njëri nga partnerët mund ta kenë të fshehtë.

Gjithashtu gazetarja Hyka shpjegoi se shkrimi në artikull, nga dhe ku mori shkas tema e ditës së sotme, bazohej në një rast real të ndodhur në Shqipëri, ku partneri kishte nisur dyshimet ndaj partneres së saj.

Raste të tilla, por jo vetëm, gjithashtu edhe borxhet e fshehta po cojnë çiftet edhe drejt divorceve./abcnews.al