E konfirmuar: PSG nuk do ta lëshojë, i ofron kontratë të re Di Marias

schedule14:37 - 26 Janar, 2021

schedule 14:37 - 26 Janar, 2021

PSG nuk ka pritur shumë kohë. Kampionët e Francës kanë nisur nga puna për rinovimin e kontratës me argjentinasin Angel Di Maria.

Atij i përfundon kontrata me 30 qershor dhe “L’Equipe” raportonte se me të kishte nisur kontaktet e para edhe Tottenham, me trajneri Jose Mourinho që e do në skuadër.

PSG ka reaguar dhe së fundmi raportohet se është në bisedime të avancuara për të nënshkruar një kontratë të re me Angel Di Maria. / abcnews.al