Sulm në SHBA, 4 të vdekur dhe 3 të plagosur

schedule14:27 - 12 Tetor, 2019

schedule 14:27 - 12 Tetor, 2019

Një sulm me armë ka ndodhur pak më parë në SHBA duke lënë të paktën katër të vdekur dhe tre të plagosur.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit me orën lokale në Utica Avenue, Weeksville, lagje pranë Booklyn-it, New York.

Vendi ku ka ndodhur ngjarja

Autoritetet nuk e kanë ende të qartë shkakun e këtij sulmi, ndërsa nuk është kapur as autori.

Mësohet se katër viktimat janë burra, ndërsa të plagosurit janë dy femra dhe një mashkull.