SPAK fillon hetimin ndaj Lefter Allës: Artan Hoxha i nxorri videon duke thithur kokainë

11:45 | 23/01/202011:450

SPAK ka nisur hetimin për kryebashkiakun e Bulqizës, Lefter Alla pas publikimit të video skandalit nga gazetari Artan Hoxha në Abc News.

Lefter Alla u filmua nga kamerat duke thithur kokainë në ambiente publike.

Alla po hetohet me akuzën “Prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike”. Çështja është marrë në dorë nga Prokuroria Speciale pasi Lefter Alla është zyrtar i lartë i shtetit.

Gjatë mbrëmjes së djeshme, gazetari investigativ Artan Hoxha publikoi në Abc News videon e Lefter Allës duke thithur kokainë në ambiente publike.

Gazetari theksoi se është kërcënuar me jetë për të mos publikuar videon, ndërsa i bëri thirrje policisë që të tregojë kujdes ndaj disa elementëve kriminalë në Bulqizë.

Videoja shkaktoi reagime të shumta, ku demokratët thanë se ajo që u pa në video është fytyra e vërtetë e kryeminsitrit Rama. PD kërkoi shkarkimin e menjëhershëm të Lefter Allës pas pamjeve të publikuara në Abc News. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono