Katër të prekur nga koronavirusi në burgun e Zaharisë

schedule11:19 - 30 Korrik, 2020

schedule 11:19 - 30 Korrik, 2020

Në burgun e Zaharisë janë konfirmuar katër persona pozitivë për koronavirusin, mëson Abcnews.al

Mësohet se të prekur janë dy persona mbi 60 vjeç si dhe dy më të rinj.

Sa i përket dy personave në të gjashtëdhjetave, ata janë dërguar në spitalin e burgut ndërsa dy të tjerët në burgun e Shën Kollit. Mbetet ende e paqartë pse këta dy të burgosur janë transferuar në një institucion tjetër të vuajtjes së dënimit.

Abcnews.al mëson po ashtu se dyshohet se të burgosurit e kanë marrë virusin nga sallat e gjyqeve. /abcnews.al/