Kapet kokainë në portin e Durrësit

schedule23:16 - 25 Tetor, 2021

schedule 23:16 - 25 Tetor, 2021

DURRËS- Është kapur sërish një sasi e konsiderueshme kokaine në portin e Durrësit.

Këtë herë, droga mësohet se po dilte nga Shqipëria dhe destinacion kishte Italinë.

ABC mëson se kokaina ishte fshehur në një kamion me krom në portin e Durrësit ndërsa është zbuluar pas kontrolleve të imtësishëm në pikën kufitare.

Policia njofton se ka ndaluar drejtuesin e kamioni, i cili paraprakisht ka deklaruar se nuk kishte dijeni për drogën. Për sa i përket sasisë së kapur, ende nuk bëhet e ditur pesha. /abcnews.al/