Dy takime interesante në superiore, spikat derbi Partizani-Dinamo

schedule09:12 - 13 Dhjetor, 2021

schedule 09:12 - 13 Dhjetor, 2021

Dita e sotme ka rezervuar dy takime vërtet interesante në Abissnet Superiore, të vlefshme për javën e 13-të të saj.

Në orën 16:45 do të zbresin në stadiumin “Elbasan Arena”, Teuta dhe Kukësi, të cilat do të përballen për 3 pikët.

Fitorja është detyrim për të dy skuadrat, verilindorët për të mos u shkëputur nga Tirana kryesuese, ndërsa djemtë e detit kërkojnë vazhdimësinë e fitoreve.

Vëmendje e gjitha do të jetë në mbrëmje në orën 19:45 në “Air Albania”, atje ku do të zhvillohet edhe derbi i dytë mes Partizanit dhe Dinamos.

Demat dhe blutë kanë obligim vetëm fitoren, 3 pikësh që në derbi thotë shumë për moralin e skuadrave.

Ndeshjet e sotme:

Teuta-Kukësi 16:45

Partizani-Dinamo 19:45  /f.a/abcnews.al