Drejt Durrësit të fshehura në një vend “sekret” në autobus, bllokohen mijëra euro në Brindizi

schedule19:17 - 14 Tetor, 2021

schedule 19:17 - 14 Tetor, 2021

Shtatëdhjetë mijë euro të padeklaruar ishin gati të transferoheshin në Shqipëri nga porti i Brindizit.

Ato u zbuluan nga personeli nga Agjencia Doganore dhe Guardia di Finanza brenda një porte kurth në shkallët e hyrjes së një autobusi udhëtimi.

Automjeti po nisej për në Durrës dhe shoferi u ndalua për këto para të padeklaruara.

Kujtojmë se shuma e padeklaruar në pikat kufitare është deri në 10 mijë euro. /abcnews.al/