Donald Tusk fillon vizitën në Kosovë

schedule13:11 - 26 Prill, 2018

schedule 13:11 - 26 Prill, 2018

Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk, ka filluar vizitën e tij zyrtare në Kosovë. Zyrtari i Brukselit po zhvillon një takim me Presidentin Hashim Thaçi. Pas takimit, Tusk dhe Thaçi do të mbajnë një konferencë për shtyp. Mediat kosovare shkruajnë se biseda e tyre do të përqëndrohet kryesisht në aspiratat e Prishtinës për në BE si dhe tek dialogu me Serbinë./abcnews.al