Dj Avicii nuk vdiq nga alkooli

schedule23:07 - 2 Maj, 2018

schedule 23:07 - 2 Maj, 2018

Dj Avicii nuk ka vdekur nga problemet e shkaktuara nga alkooli, por ka vrarë veten. Lajmi bëhet i ditur nga Websiti TMZ, sipas burimeve të së cilit, ylli i muzikës elektronike ka prerë damarët me një pjesë qelqi të një shisheje vere të thyer, duke shkaktuar një hemoragji vdekjeprurëse.

Një deklaratë e familjes disa ditë më parë kishte lënë të kuptohet vetëvrasjen e dj-it. Nuk mund të vazhdonte më, kërkonte të gjente paqe, shkruante familja e Tim Bergling.

Avicii prej vitesh luftonte me problemet e alkoolit, dhe sipas TMZ, miqtë e tij kishin frikë se pikërisht kjo varësi do t’i merrte jetën.

28-vjeçari u gjet i vdekur më 20 Prill në Oman.

Tv Klan