“Diplomacia kulturore” nis me dy pjesë të Preljocaj

schedule15:39 - 20 Prill, 2018

schedule 15:39 - 20 Prill, 2018

Trupa e baletit nis një prej projekteve më të rëndësishme të ministrisë së Kulturës “Diplomacia kulturore”. “Dasma” dhe “Ekstravaganca” janë dy vepra të krijuara nga Angjelin Prejlocaj që do të performohen në disa teatro të rëndesishëm të rajonit të Pulias./abcnews.al