Dieta e Ronaldos nxit pakënaqësi në skuadrën e Manchester United

schedule08:59 - 27 Shtator, 2021

schedule 08:59 - 27 Shtator, 2021

Cristiano Ronaldo është kthyer te United dhe e ka bërë këtë me gola, por një “konflikt” gjithashtu është shtuar me prezencën e tij. Sipas The Sun, një nga kërkesat e Portugezit nuk është se i ka përqyer shokëve të tjerë të skuadrës. CR7, një udhurues i një diete të shëndetshme, i ka diktuar menunë kuzhinierit të ekipit dhe disa nga pjatat që përfshin kanë shkaktuar pakënaqësi në dhomën e zhveshjes.

Sidomos një pjatë portugeze e quajtur “Bacalhu”, e cila është bërë me vezë dhe merluc, gjë që nuk i pëlqen asnjërit prej shokëve të skuadrës.

Kjo nuk është pjata e vetme që ka bërë bujë në dhomat e  zhveshjes. “Ai e do akapodin, por shumica e lojtarëve nuk e pëlqejnë atë.  Ai e do dhe funksionon shumë mirë në dietën e tij. Cristiano është shumë i fokusuar në proteinat e tij, gjëra të tilla si, feta proshute, vezë dhe avokado dhe kuzhinierët po përpiqën ta ndihmojnë”, shpjegon një burim pranë klubit i kontaktuar nga tabloidi britanik.

Ai gjithashta ka detyruar shokët e skuadrës të heqin dorë nga embëlsirat. Diçka që Lee Grant, portieri i tretë i skuadrës tha: “Unë mund të garataj që nuk ka pasur asnjë lojtar të vetëm që ka prekur byrekun me mollë dhe askush nuk u ngrit për të marrë brownie”.  r.t/abcnews.al/