Dhunoi një oficer policie, arrestohet reperi i njohur

schedule14:56 - 25 Janar, 2021

schedule 14:56 - 25 Janar, 2021

Trey Songz është arrestuar pas një përleshje me policinë të dielën gjatë një ndeshjeje në Kansas. Reperi, emri i vërtetë i të cilit është Tremaine Aldon Neverson u filmua gjatë grindjes fizike me një oficer policie gjatë kampionatit të futbollit amerikan ndërmjet ekipeve, “Kansas City Chiefs” dhe “Buffalo Bills”.

Në videon e publikuar nga TMZ, reperi shihet duke e goditur policin në kokë ndërsa më pas arrestohet nga disa oficerë të tjerë. Ngjarja ka ndodhur në stadiumin Arrowhead në Kansas. Megjithatë, tifozët e pranishëm në stadium pretendojnë se oficeri ishte vetë fajtor.

Grindja e policisë: Trey Songz u pa të trajtohej nga një oficer policie në Lojën e Kampionatit AFC në Kansas City, Misuri, të Dielën në videon e marrë nga TMZ; parë në 2019

TMZ raporton se Songz u arrestua për shkelje, rezistencë ndaj arrestimit dhe sulmit ndaj oficerit. Artisti i hitit “Can’t Help But Wait” thuhet se do të qëndrojë në burg për 24 orë dhe pritet të lirohet këtë të hënë në mbrëmje. /abcnews.al

Përforcimet: Oficeri duket se i qëndron prapa Songz, i cili përpiqet ta vendosë atë në një bllokim koke përpara se rojet e sigurisë të ndihmojnë oficerin; parë në 2019 në Los Anxhelos