“Dëshiron të fitojë gjithçka? Mbappe të ulet të shohë videot e… Haaland”

19:28 | 20/02/202019:280

Sfidën e parë mes Kylian Mbappe dhe Erling Haaland e fitoi sulmuesi norvegjez. 19-vjeçari shënoi dy golat e Dortmund në fitoren 2-1 kundër PSG-së në ndeshjen e parë të raundit të 1/8 në Champions League, teksa francezi u mjaftua vetëm me asistin për Neymar. Ish-kampioni i botës me Francën, Christophe Dugarry ka një këshillë për patriotin e tij dhe gjithçka lidhet me “gjigantin” Erling Haaland.

Kylian, ti di të bësh shumë gjëra, por ajo që të mungon është ajo që bëri Haaland në një orë e gjysmë. Ditën që do ta bësh këtë, do të fitosh ‘Topin e Artë’ dhe do të jesh futbollisti më i mirë në botë.

Mbappe është një lojtar madhështor, por nëse dëshiron të fitojë gjithçka duhet të ulet të shohë në dvd atë që po arrin të bëjë Erling Haaland“, thekson Christophe Dugarry në një prononcim për Radio Monte Carlo. /abcnews.al

 

Dugarry me kupan e botës në vitin 1998

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono