Dekriminalizimi, kalohet në gjykatë dosja për ish-deputetin Selami

schedule17:19 - 10 Maj, 2018

schedule 17:19 - 10 Maj, 2018

Gjykata e Tiranës kaloi për gjykim dosjen penale në ngarkim të ish-deputetit të partisë Lëvizja Socialiste për Integrim, Shkëlqim Selami. Togat e zeza pranuan kërkesën e prokurorisë, e cila mbylli hetimin dhe kërkoi dërgimin e dosjes në gjyq.

Ish-anëtari i Kuvendit do të përballet me akuzën e “falsifikimit të formularëve”, vepër e konsumuar në formularët e dorëzuar prej tij për llogari të ligjit të dekriminalizimit.

Sipas prokurorisë, ai nuk ka deklaruar disa probleme që ka pasur me drejtësinë në Itali në vitin 2006. Për të njëjtën arsye, Selamit iu hoq mandati nga ana e KQZ-së në Dhjetor të vitit 2016./abcnews.al