Dekretimi i Shefit të ri të Shtabit të FA, Yuri Kim: Mezi presim të punojmë me të

schedule17:16 - 2 Gusht, 2022

schedule 17:16 - 2 Gusht, 2022

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka reaguar për emërimin e Arben Kingjit si shef i Mbrojtjes së Forcave të Armatosura Shqiptare.

Lexo edhe: Presidenti Begaj dekreton shefin e ri të Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura

Në një postim në Twitter, ajo thotë se SHBA mezi pret të punojë me Kingjin për të vazhduar forcimin e bashkëpunimit ushtarak të dy vendeve.

Reagimi i plotë:

Urime BG Arben Kingji për emërimin e tij në detyrën e Shefit të Mbrojtjes së Forcave të Armatosura Shqiptare. Ne mezi presim të punojmë me të për të vazhduar forcimin e bashkëpunimit ushtarak me Shtetet e Bashkuara, duke përfshirë si aleatë të NATO-s, ndërsa mbrojmë paqen dhe sigurinë në rajon dhe në mbarë botën. /abcnews.al