Debati për vaksinimin e VIP-ave, Eugena Tomini: Na kanë ngopur shpirtin gjithë jetën

schedule20:27 - 23 Shkurt, 2021

schedule 20:27 - 23 Shkurt, 2021

Vaksinimi i disa personaliteteve të artit dhe politikës të dielën shkaktoi debat në Shqipëri për kategorizimin, ndërsa ministria e Shëndetësisë ua hodhi “topin” mjekëve të familjes duke deklaruar se i përzgjodhën ata.

Lexo edhe: Tomini në ABC: Këtë javë vaksinohen të moshuarit mbi 90-vjeç, emrin e gjeni këtu

Por çfarë mendon zv/ ministrja Eugena Tomini? E ftuar mbrëmjen e sotme në Radarin Informativ përballë gazetares Jonida Shehu, Tomini u shpreh se ishin brenda fashës 80+.

Lexo edhe: Nuk ka lirim masash, Eugena Tomini zbulon skenarët e Komitetit të Ekspertëve

Nuk do doja të dezinformoja sërish për 11 apo 12 individë që na kanë ngopur shpirtin gjatë gjithë jetës. Personalitet ishin brenda fashës 80+” tha ajo./ db/ Abcnews.al