Dashuri franceze, Bayerni në sulm për një tjetër kampion bote

schedule11:48 - 21 Tetor, 2019

schedule 11:48 - 21 Tetor, 2019

Dëmtimi i Niklas Sule ka sjellë shqetësim të madh te Bayern Munchen. Mbrojtësi gjerman ka këputur ligamentin dhe sezoni mund të quhet i mbyllur për të. Diçka e tillë e shtyn klubin bavarez të kërkojë një qendërmbrojtës në merkaton e janarit.

Sipas raportimeve të Don Balon, i preferuari i Bayernit është Samuel Umtiti. 25-vjeçari francez ka humbur postin e titullarit te Barcelona. Trajneri Valverde preferon dyshen Pique-Lenglet.

Samuel Umtiti në një dyluftim për top

Umtiti nuk dëshiron të humbasë Euro 2020 me Francën dhe është pro transferimit në një klub tjetër në janar, mjafton të luajë titullar. Kartoni i lojtarit me origjinë nga Kameruni vlerësohet 60 milionë euro nga klubi katalanas, shumë të cilën kampionët e Gjermanisë janë të detyruara ta paguajnë. Umtiti do të gjente një koloni franceze te ekipi bavarez, aty ku aktivizohen Hernandez, Coman dhe Tolisso. /abcnews.al