Chelsea ka një person special në tribunë për ndeshjen ndaj Juves

schedule19:38 - 23 Nëntor, 2021

schedule 19:38 - 23 Nëntor, 2021

Chelsea do të kërkojë fitore ndaj Juventusit në ndeshjen e së martës në kuadër të grupit H të Ligës së Kampionëve.

Në këtë ndeshje të jetë i pranishëm në tribuna edhe pronari i klubit, Roman Abramovich.

Në fakt, Abramovich është i njohur për vizitat e tij të rralla në klub dhe prania e tij në tribuna për ta ndjekur nga afër skuadrën e tij përbën lajm.

”Së pari dhe më e rëndësishmja, ai është një tifoz i madh i futbollit dhe është i dashuruar me lojën dhe detajet e saj. Ai dëshiron të dijë se çfarë po ndodh dhe ne e mbajmë të informuar. Ne japim maksimumin pa marr parasysh nëse pronari është këtu ose nëse nuk është këtu. Ai do të na shikojë nga afër edhe nëse nuk është këtu. Ne bëjmë një shfaqje në baza ditore dhe kjo është me punë të palodhur për ta lumturuar atë dhe të gjithë mbështetësit tanë që janë nesër në stadium”, ka thënë Tuchel.