Chelsea i pamëshirshëm, 7 “shuplaka” Norwich për të vazhduar kryesimin

schedule16:03 - 23 Tetor, 2021

schedule 16:03 - 23 Tetor, 2021

Skuadra e Chelsea ka arritur të fitoren me rezultatin e thellë ndeshjen kundër Norwich City.

7-0 do të ishte rezultati i kësaj ndeshje me “blutë” që vazhdojnë kryesimin në tabelën e klasifikimit të qetë në pritje të ndonjë surprize të mundshme nga kundërshtarët.

Mason Mount shkëlqeu në këtë takim duke realizuar tripletë. Golat e tjerë të sfidës u shënuan nga Hudson, James, Chilëell, dhe autogol nga Aarons.

Me këtë fitore Chelsea arrin kuotën e 22 pikëve në 9 javë kampionat. /f.a/abcnews.al