Chelsea gati të “shkund” xhepat tek Juventus

schedule15:49 - 25 Nëntor, 2021

schedule 15:49 - 25 Nëntor, 2021

Ekipi anglez  Chelsea, është gati të shpenzojë rreth 100 milion euro për sulmuesin e “”zonjës së vjetër”.

Sipas “Calciomerkato”, Thomas Tuchel është një admirues i madh i italianit Chiesa dhe i ka kërkuar klubit të provojë transferimin e tij. Chiesa spikati në  Euro 2020 dhe ra në sy të shumë klubeve të mëdha. Tuchel e pëlqen shumë djaloshin për aftësitë e tij që ka në fushën e lojës.

Chiesa është një lojtar me eksplozivitet të madh, shpejtësi, teknikëe dhe “dinakëri”. Italiani ka luajtur këtë sezon 15 ndeshje ku ka shënuar tre herë dhe ka asistuar gjithashtu tre herë.

Pas tij është dhe Bayern Munich por anglezët janë gati të bëjnë një ofertë të parefuzueshme nga italianët./h.ll/abcnews.al