Camila shfaqet me nipërit e saj nga martesa e parë

schedule08:37 - 23 Shtator, 2022

schedule 08:37 - 23 Shtator, 2022

Mbreti Charles III dhe bashkëshortja e tij, Camilla janë në zi për Mbretëreshën Elizabeth e cila u nda nga jeta më 8 shtator në moshën 96-vjeçare. Mbreti është gjyshi i pesë nipërve Princi George, Princesha Charlotter, Princi Louis, Archie dhe Lilybet, dhe Camilla është gjyshja e Lola, Freddie, Eliza, Gus dhe Louis.

Edhe pse fëmijët e Princit William dhe Catherine Middleton janë fotografuar shumë herë ndërsa prindërit e tyre janë në sferën publike të Mbretërisë së Bashkuar, dhe fëmijët e Princit Harry dhe Meghan janë parë disa herë dhe padyshim më rrallë, nipërit e Camilla ndodhin jashtëzakonisht rrallë. Pesë nipërit e tyre zgjedhin të jetojnë larg syrit të publikut.

Camilla dhe ish-burri i saj kishin Tom Parker Bowles, 47 vjeç dhe Laura Lopes, 44 vjeç. Djali i saj Tom Parker Bowles ishte i martuar me redaktoren e modës Sara Buys nga viti 2005 deri në 2018 dhe ata kanë dy fëmijë së bashku, Lola, 14 vjeç dhe Freddie, 12. Vajza Laura Lopes dhe burri i saj Harry Lopes kanë tre fëmijë, Eliza, 14, Gus, 12 dhe Louis, 12.

Megjithatë, fëmijët dhe nipërit e Camilla morën pjesë në funeralin e Mbretëreshës, duke bërë një paraqitje shumë të rrallë publike./abcnews.al