Byro Politike, 19 Janar 2018

schedule15:55 - 20 Janar, 2018

schedule 15:55 - 20 Janar, 2018

Diskutim mbi propozimin e Partisë Socialiste për ndryshimin e rregullores në Kuvend.

Të ftuar në Byro Politike: Ulsi Manja, deputet i PS; Oerd Bylykbashi, deputet i PD; Alfred Peza, anëtar i Partisë Socialiste dhe Alfred Lela, analist.

Kjo çështje ngjalli debate të enjten, kur Lulzim Basha deklaroi se Edi Rama e bën këtë për të mbrojtur ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahirin.

Në studio u diskutua nëse vërtet ky ndryshim i rregullores mund të ketë pasoja ose siç e thekson opozita, që Kuvendi kthehet në gjykatë./abcnews.al