Buzëqesh Xavi, talenti i katalanasve rikthehet nga dëmtimi pas 3 muajsh

schedule18:55 - 1 Maj, 2022

schedule 18:55 - 1 Maj, 2022

Xavi Hernandez ka marrë një lajm shumë të mirë. Talenti i Barcelonës, Ansu Fati tashmë ka hedhur prapa krahëve dëmtimin dhe tashmë është gati të rikthehet nën urdhrat e Xavit për ndeshjet e mbetura të sezonit.

19-vjeçari do të jetë kështu pjesë e të grumbulluarve që trajneri spanjoll ka për ndeshjen me Mallorcan në La Liga.

Talenti spanjoll kishte një shqetësim në muskujt e këmbës, që e penguan atë të luante për tre muajt e fundit.

/f.a/abcnews.al