Burrel, bie shkëmbi mbi një shtepi, në gjendje të rëndë kryfamiljari

schedule10:38 - 17 Nëntor, 2017

schedule 10:38 - 17 Nëntor, 2017

Një shkëmb i cili ra nga shpati i malit në mbi 100 metra lartësi ka shkatërruar një shtëpi në fshatin Xibër të Burrelit. Masi shkëmbor ka çarë mes për mes banesën dhe për pasojë kryefamiljari 53 vjeçar është në gjendje të rëndë. Fillimisht ai u dërgua në spitalin e Burrelit, por me pas në spitalin e Traumës në Tiranë. Në këtë shtëpi ndodhej e gjithë familja, por për fat pjestarët e tjerë të saj nuk patën dëme./abcnews.al