Bregdeti kthehet në pedonale, durrsakët shfrytëzojnë orarin e lëvizjes

schedule11:25 - 10 Maj, 2020

schedule 11:25 - 10 Maj, 2020

Durrsakët nuk i binden karantinës dhe nuk respektojnë oraret e vendosuar nga qeveria në kuadër të masave parandaluese ndaj koronavirusit.

Gazetari Leonidha Musaj raporton për Abc News se, se vija bregdetare e Durrësit është e mbushur me një numër të madh qytetarësh të moshave të ndryshme dhe nuk është se në shëtitje janë vetëm prindërit me fëmijët e moshës nën 14 vjeç.

Ndër të tjera gazetari bën me dije se qytetarët nuk e respektojnë distancimin social, ato qëndrojnë në grupe  një pjesë e madhe e tyre kanë shfrytëzuar temperaturat e larta dhe kohën e  mirë për tu futur dhe në det.

Ndërkohë, Kavaja në ndryshim nga Durrësi është hequr nga harta e kuqe, pais rasti i fundit i konfimruar rezulton para një muaji. /abcnews.al